Galvaniz Kaplama Tel Çit

Galvaniz Kaplama Tel Çit

Galvaniz Kaplama Tel Çit

'

Dikenli Tellerin Paslanmaması İçin Kaplama Teknikleri

 

Punta kaynak yöntemi ile her hangi ek bir dolgu malzemesi gerektirmeksizin üretilen punta kafes telleri dış mekan kullanımlarında uzun süre dayanıklılığın sağlanması amacı ile galvaniz kaplama işlemine tabi tutulmaktadır. Tel çitler dış mekanların güvenlik, mülkiyet sınırı belirleme veya kafesleme amaçlarına yönelik kullanıldığı için punta kaynak ile değişen ebatlarda üretilen tel çitlerin    dış mekan koşullarına uygunluk gösterecek şekilde galvaniz kaplama işlemine tabi tutulması gerekmektedir

 

Galvaniz Kaplama Hangi Amaçla Yapılır ?

 

Galvaniz kaplama puntalı tel çit gibi metalden üretilen malzemelere uygulanır. Dış etkenlere maruz kalan ve uzun süre dayanması hedeflenen metal malzemeler bu yöntem ile sağlamlaştırılır.  “galvaniz daldırma” olarak adlandırılan işleme tabi tutulan  puntalı tel çit ve diğer malzemeler paslanmaz ve dayanıklılığı her türlü etkene karşı artırılmış olur.

 

Galvaniz Kaplama Nasıl Uygulanır ?

 

Galvanizleme işlemi bir sıcak daldırma  yöntemidir. Eritilmiş çinko içerine yatırılan metal malzeme üçlü bir faz sistemi ile kaplanmış olur. Galvanizlenerek kaplanan metal paslanmaya karşı güçlü bir mukavvemet kazanmış olur. Metal malzemeler farklı malzemeler ile de kaplanarak paslanmaya karşı dayanıklılığı artırılmak istenilse de galvaniz kaplama paslanmaya karşı en  etkili yöntemlerden biri olarak geçerliliğini korumaktadır.

 

Galvaniz İle Kaplanan Puntalı Tel Çit

 

Galvaniz kaplama ile üretilen puntalı tel çitler, talebe göre galvaniz işlemi uygulanmadan önce değişik ölçülere göre punta kaynak ile üretilmektedir. Punta kaynak yöntemi ile üretilen tel çitler dayanıklılığını galvanizleme ile artırdıktan sonra üretim aşaması tamamlanmış olmaktadır. Üretilen  galvaniz puntalı tel çit istenilen ölçü ve ebatlarda tel çit ile çerçevelenecek alanlara uygulanmaktadır.

 

Galvaniz Puntalı Tel Çit

 

Galvaniz puntalı tel çit, özel üretimi sayesinde uzun süre kullanılabilecek bir üründür. Bu sistemle üretilen tel çitler dayanıklılığın yanı sıra güvenlik açısından da tercih edilmektedir. Özellikle hayvancılıkla uğraşılan çiftliklerin ve bahçelerin tel çit ile kaplanması durumunda galvanizlenen puntalı tel çitler içeriden ve dışarıdan gelebilecek mukavemetlere karşı dayanıklı bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Tel Çit Uygulaması

 

Punta kaynakla puntalanan tel çitler istenilen genişlik ve uzunlukta talebe göre üretilmektedir. Kullanım alanına göre tel çerçevelerin ölçüsünü belirlemek de mümkündür. Galveniz  daldırma işlemi ölçüme göre üretimin yapılmasından sonra gerçekleştirileceğinden özel üretim siparişlerinde punta tel üretilmeden önce bu konuda gerekli bilgilerin üreticiye verilmesi gerekmektedir. Galveniz ile güçlendirilen tel çitler bahçe ve çiftliklerin yanı sıra ev, fabrika ve okul gibi alanların çerçevelenmesinde de kullanılabilir.

Tarih: 12-03-2017

Panel Çit Fiyatları    Panel Çit    Tel Örgü