Fens Teli

Düz telin belli bir ölçüde sarmal hale getirilerek dokunması ile ortaya çıkan tel örgü çeşidine fens teli denmektedir. Fens telinin birkaç çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan iki çeşit sürekli kullanılan fens telleri arasındadır.

Birincisi; Galvaniz kaplı fens teli yani tel örgü, ikincisi ise Galvaniz üzeri PVC kaplı fens telleri yani bu da tel örgüdür. Montajı, toprak alanlarda yer kazısı yapılarak montaj yapılmaktadır. Toprak değil de beton olan yerlerde de bir miktar beton içine fens teli  gömülerek yapılmaktadır.

Fens Teli Nerelerde Kullanılır?

Fens teli kullanımı en fazla basketbol sahalarında, futbol sahalarında kullanılmaktadır. Bahçesinin kenarına yüksek çit çekmek isteyen kişilerinde kullandığı fens teli meyve ve sebze bahçelerine yabancı hayvan girmesini engellemek için de kullanılır.

Park ve bahçelere estetik kazandıran fens teli, çoğu kişi tarafından çocuklarına korunaklı bahçe teli olarak da yaptırılmaktadır. Çocuk bahçesi kıvamında yaptırılan bu teller çok amaçlı olarak bahçe kenarlarında kullanılır.

Hırsızlar İçin Caydırıcı Özellikte Fens Telleri!

Fens telleri hem bahçelere estetik kazandırmak hem de evinizi hırsızlardan korumak için kullanılabilir. Hırsızlardan korumak için yaptırdığınız fens tellerini bir miktar kalın tellerden üretilenlerden yaptırmanız önerilir.

Bahçe kenarlığı olarak kullanılan fens telleri komşu bahçesiyle sizin bahçeniz arasına sınır çizmeye de yarayacak şekilde kullanılabilir. Fens telleri büyük araziler, Karadeniz’de fındık tarlaları etrafına, Adana’da pamuk tarlası etrafında da kullanılabilir cinsleri mevcuttur. Tarla kenarlarında kullanılan fens telleri genellikle alçak yapıda olan fens telleridir.

Fens Tellerinde Kalite Önemli

Bir demirde ne kadar kalite önemli diyebilirsiniz. Fakat kesilebilmeye yatkın olan fens telleri hırsızlar tarafından kesilmeye uygun bir şekilde yapılmadığında bahçeniz ve eviniz korunaklı hale gelmektedir. Bahçe kenarlığı olarak kullanılan tellerde kalın ve kesilebilir olmayan tellerin tercih edilmesi koruma altına alınmak istenen bahçeyi daha iyi korumaya almaktadır.

Görüntü kalitesi de fens telleri için önemlidir. Bahçe çiti, basketbol sahası etrafı, spor kompleksi etrafı için uygun olan fens telleri görüntü kalitesi açısından kaliteli olanlardan seçilmelidir. Montajı esnasında iyi bir yerleşim yaptırılan fens telleri uzun süre kullanılabilir. 

Panel Çit Fiyatları    Panel Çit    Tel Örgü